Навивач го „нападна“ Роналдо, Португалецот се воздржа да не возврати… (ВИДЕО)

Јувентус со головите на Кристијано Роналдо и Гонзало Игуаин славеше со 0-2 на гостувањето против Баер Леверкузен во последното коло од групната фаза во Лигата на шампионите.

Интересен момент се случи на крајот од мечот кој го налути Роналдо. Еден навивач втрча на терен со желба да се фотографира со Роналдо. Но, очигледно беше погруб од неопходното, па Португалецот за момент помисли дека е нападнат веднаш оттргнувајќи се и подготвувајќи за „контра-напад“. Роналдо тргна кон него, но брзо се воздржа…

 

Се вчитува...