Навивачите на Ноле го навлекоа гневот на тениската јавност: „Кралот Ѓоковиќ“ владее со неговите слуги Рафа и Роџер (ВИДЕО)

Фановите на првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ направија интересно видео во кое веднаш го навлекоа гневот на навивачите на неговите најголеми ривали Роџер Федерер и Рафаел Надал.

На видеото Србинот е претставен како крал, а на него му слугуваат токму Швајцарецот и Шпанецот. Ова видео навлече многу гнев не само кај фановите на овие двајца тенисери, туку и на неутралните љубители на белиот спорт кој сметаат дека ова е премногу.

Се вчитува...