Навивачите на Реал плачат, а Азар си се смее со поранешните соиграчи од Челси (ВИДЕО)

Реал Мадрид доживеа елиминација од Челси во полуфиналето од Лигата на шампионите. Еден Азар кој го имаше својот кам-бек во првиот тим беше еден од најслабите поединци во тимот на Зинедин Зидан.

Но, и катастрофалната игра не беше причина Белгиецот по мечот во насмевка да го помине времето со поранешните соиграчи од Челси.

 

Се вчитува...