Навивачкото лудило ја зафати Русија: Мундијалот може да почне (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Се е подготвено за најголамиот планетарен фудбалски собир, 21. Светско првенство во Русија!

Вистинска навивачка еуфорија ја зафатија Москва и останатите руски градови каде следниот месец ќе биде центарот на спортскиот свет… А, кога навивачите се подготвени тогаш јасно е дека се е подготвено за фудбал!

 

 

Се вчитува...