НБА Топ 10: Балканска вечер – Јокиќ и Дончиќ на врвот (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни седум натпревари по кои на победа се радуваа Далас, Филаделфија, Денвер, Њу Орлеанс, Бруклин, Кливленд и Портланд.

Половина од најубавите потези на вечерта беа во изведба на Никола Јокиќ и Лука Дончиќ…

Се вчитува...