НБА Топ 10: Богдановиќ го „скрши“ Орландо (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни осум натпреври по кои на победи се радуваа Бруклин, Кливленд, Орландо, Индијана, Вашингтон, Оклахома, Голден Стејт и Клиперс.

Меѓу десетте најубави потези на вечерта место имаше и за хрватскиот репрезентативец Бојан Богдановиќ.

Се вчитува...