НБА Топ 10: Брутално забивање на Вокер (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилното кошаркарско првенство беа одиграни девет натпревари по кои на победи се радуваа Филаделфија, Торонто, Орландо, Кливленд, Сакраменто, Бостон, Феникс, Оклахома и Лос Анџелес Лејкерс.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа атрактивни забивања од кои првото место му припадна на кошаркарот на Бруклин, Лони Вокер кој имаше брутално забивање покрај пет кошаркари.

Се вчитува...