НБА Топ 10: Џа Морант се повеќе личи на Дерик Роуз (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни 11 натпревари по кои на победи се радуваа Кливленд, Индијана, Бостон, Филаделфија, Торонто, Бруклин, Мемфис, Клиперс, Далас, Голден Стејт и Сакраменто.

Меѓу најубавите потези на вечерта место има и за неверојатниот Џа Морант кој се повеќе наликува на Дерик Роуз од најдобрите денови.

Се вчитува...