НБА Топ 10: Јокиќ доби „постер“ од Марканен (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни девет натпревари по кои на победи се радуваа Бостон, Милвоки, Атланта, Бруклин, Мајами, Чикаго, Њу Орлеанс, Кливленд и Клиперс.

Богатата НБА вечер ја одбележаа забивањата, а едно од нив беше направено и над Никола Јокиќ од страна на Финецот Лаури Марканен.

Се вчитува...