НБА Топ 10: Лука магионичарот и „младиот крал“ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни пет натпревари по кои на победи се радуваа Далас, Шарлот, Бруклин, Јута и Лејкерс.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше и за Лука Дончиќ и Леброн Џејмс.

Се вчитува...