НБА Топ 10: Лукавиот Џош Харт (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни четири натпревари по кои на победи се радуваа Бостон, Торонто, Миловки и Сакраменто.

Најубавите десет потези на вечерта ги отсликаа атрактивни блокови и забивања, но најубавиот потег му припадна на кошаркарот на Њујорк, Џош Харт кој со лукав потег реализираше обид за три поени.

Се вчитува...