НБА Топ 10: Меѓу најубавите потези на вечерта место има и за Јусуф Нуркиќ

Изминатата вечер во најсилното кошаркарско првенство беа одиграни 14 натпревари по кои на победи се радуваа Вашингтон, Индијана, Филаделфија, Бруклин, Њујорк, Феникс, Хјустон, Мајами, Милвоки, Минесота, Оклахома, Торонто, Денвер и Сакраменто.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа атрактивни забивања и блокови, а меѓу нив место имаше и за репрезентативецот на Босна и Херцеговина, Јусуф Нуркиќ.

Се вчитува...