НБА Топ 10: Монструозно забивање на Џа Морант (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни 11 натпревари по кои на победа се радуваа Шарлот, Чикаго, Њујорк, Вашингтон, Мемфис, Минесота, Филаделфија, Сан Антонио, Јута, Денвер и Сакраменто.

Возбудливата ноќ ја одбележа Џа Морант со монструозно забивање со кое потсети на најдобрите денови на Дерик Роуз.

Се вчитува...