НБА Топ 10 на вечерта: Трагичарот Јокиќ на прво место (ВИДЕО)

Втората вечер од НБА лигата ни приреди вистинско шоу во кое беа одиграни 12 натпревари од кои ги издвојуваме најдобрите десет потези во режија на Домантас Сабонис, Јанис Антетокумпо, Зајон Вилијамс, Расел Вестбрук и останатите.

Вечерта беше одбележана со атрактивни забивања, додавања, дриблинзи и блокови, а на првото место се најде трагичарот Никола Јокиќ кој со изгубена топка му подари победа на Сакраменто.

Се вчитува...