НБА Топ 10: Најинтересните моменти од Божиќниот спектакл (ВИДЕО)

Божиќниот спектакл во НБА лигата ни приреди „дерби“ натпревари кои беа одбележани со фантастични акции, асистенции, поени, дриблинзи и блокади во режија на Мајами, Њу Орлеанс, Милвоки, Голден Стејт, Бостон, Бруклин, Лејкерс, Далас, Клиперс и Денвер.

Најдобрите десет потези на вечерта кои се изведба на Вајсмен, Кузма и Инграм, меѓу останатите погледнете ги во продолжение…

Се вчитува...