НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни 11 натпревари по кои на победи се радуваа Њујорк, Бруклин, Мемфис, Филаделфија, Чикаго, Хјустон, Далас, Мајами, Оклахома, Минесота и Лос Анџелес Лејкерс.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа атрактивни блокови и забивања, како и поени од тешки позиции во изведба на Стеф Кари, Ентони Едвардс…

Се вчитува...