НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни осум натпревари по кои на победи се радуваа Далас, Њујорк, Бостон, Милвоки, Орландо, Феникс, Сакраменто и Кливленд.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа атрактивни забивања и блокови, како и поени од тешки ситуации, а меѓу нив се најде и Леброн Џејмс…

Се вчитува...