НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни осум натпревари по кои на победи се радуваа Шарлот, Денвер, Милвоки, Мајами, Минесота, Њу Орлеанс, Лос Анџелес Клиперс и Голден Стејт.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа атрактивни забивања, но и клучни поени за победа…

Се вчитува...