НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни два натпревари во плеј-офот по кои предност од 1-0 во сериите со Далас и Кливленд стекнаа Оклахома и Бостон.

Најубавите потези на вечерта ги одбележаа атрактивни забивања, блокови и поени од тешки ситуации.

Се вчитува...