НБА Топ 10: Неверојатниот Стеф Кари (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одигарни осум натпревари по кои на победи се радуваа Њујорк, Чикаго, Мемфис, Далас, Денвер, Голден Стејт, Феникс и Лејкерс.

Меѓу најубавите потези на вечерта меѓу другите место имаше и за Деандре Џордан, Џа Морант и Стеф Кари.

Се вчитува...