НБА Топ 10: Ноќ на атрактивни блокови и забивања (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни пет натпревари по кои на победи се радуваа Феникс, Торонто, Кливленд, Далас и Мемфис.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа атрактивни блокови меѓу кои се најде и Виктор Венбанјама, како и атрактивни забивања од кои најубавото му припадна на соиграчот на Лука Дончиќ, Харди.

Се вчитува...