НБА Топ 10: Ноќ на неверојатни атракции (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилното кошаркарско првенство беа одиграни четири плеј-оф натпревари по кои предност од 1-0 имаат Бостон, Лос Анџелес Клиперс, Милвоки и Оклахома.

Најубавите потези на вечерта ги одбележаа атрактивни додавања, дриблинг потези, поени од тешки ситуации, но и атрактивни забивања.

Се вчитува...