НБА Топ 10: Ноќ на забивања (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни девет натпревари по кои на победи се радуваа Бостон, Вашингтон, Њујорк, Денвер, Милвоки, Мајами, Оклахома, Феникс и Портланд.

Најубавите потези на вечерта ги отсликаа забивањата…

Се вчитува...