НБА Топ 10: Само еден допир му е доволно на Јокиќ да додели асистенција (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни осум натпревари по кои на победи се радуваа Њу Орлеанс, Оклахома, Њујорк, Орландо, Торонто, Атланта, Бруклин и Милвоки.

Меѓу најубавите десет потези на вечерта место повторно најде и Никола Јокиќ…

Се вчитува...