НБА Топ 10: Вечер на Зајон (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни шест натпревари по кои на победи се радуваа Филаделфија, Бруклин, Њујорк, Мемфис, Вашингтон и Милвоки.

Меѓу најубавите потези на вечерта во повеќе наврати се појави и играчот на Њу Орлеанс, Зајон Вилијамсон…

Се вчитува...