НБА Топ 10: Вучевиќ доби лекција вредна второ место на листата

Изминатата вечер беа одиграни десет дуели во најдобрата кошаркарска лига во која на победи се радуваа Никс, Голден Стејт, Бостон, Филаделфија, Чикаго, Милвоки, Орландо, Клиперс, Феникс и Сакраменто.

Најубавите потези на вечерта се во изведба на Ман и Бледсо меѓу остнанатите, а лекција доби и Црногорецот Никола Вучевиќ.

Се вчитува...