НБА Топ 5: Кари и Хиро немаат проблем да погодат и од логото (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни три натпревари по кои на победи се радуваа Атланта, Мајами и Голден Стејт кои славеа над Далас, Милвоки и Клиперс.

Меѓу најубавите потези на вечерта место имаше за Стеф Кари и Тајлер Хиро и нивните погодоци од логото.

Се вчитува...