НБА Топ 5: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран натпреварот четвртиот натпревар од финалната серија во Источната конференција помеѓу Мајами и Бостон по кој Селтикс намалија на 3-1.

Најубавите потези на вечерта ги одбележаа атрактивни додавања, блокови и забивања, а најубавиот потег му припадна на Браун.

Се вчитува...