НБА Топ 5: Ништо не го запира Адебајо (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беа одиграни само два натпревари во кои силите си ги одмерија Мајами и Бруклин, односно Голден Стејт и Оклахома по кои Хит го одбранија домашниот терен, а Тандер се радуваше на два бода на гости.

Најубавиот потег на вечерта му припадна на центарот на Мајами, Бем Адебајо кој имаше силно забивање во рекетот.

Се вчитува...