НБА Топ 5: Вечер во знакот на Никола Јокиќ (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран четвртиот натпревар од финалната серија во Западната конференција помеѓу Денвер и Лејкерс по кој тимот од Колорадо се пласираше во големото финале.

Најубавите пет потези на вечерта ги одбележаа атрактивни блокови и забивања, но и тешки обиди меѓу кои се најде и Никола Јокиќ.

Се вчитува...