НБА Топ 5: Вечер во знакот на Њујорк (ВИДЕО)

Изминатата вечер во најсилната кошаркарска лига беше одигран само еден натпревар од плеј-офот на источната конференција по кој со нова победа, Њујорк Никс поведоа со 2-0 во серијата со Индијана.

Четири од пет најубави потези на вечерта им припаднаа на кошаркарите на Њујорк, додека најубавиот потег на вечерта го имаше Тарнер.

Се вчитува...