Не беше полна салата, ама Вардар пак ги наполни срцата (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Европскиот првак победува и кога не игра најдобро цел натпревар. Порто одолеа едно полувреме, но потоа проработе „црвено-црниот“ тајфун и гостите дознаа како во „Јане Сандански“ си поминувале и многу поголеми ракометни брендови. Салата не беше полна како минатата сезона, но, сепак, Дибиров, Криштопанс и останатите приредија ново шоу и порачаа дека и оваа сезона Вардар ќе биде многу силен…

Фото: www.rkvardar.mk

 

Се вчитува...