Не е само Тајсон и Холифилд има што да покаже (ВИДЕО)

Карантинот и пандемијата од коронавирусот допринесоа некои боксерски легенди да се вратат во старата форма. Мајк Тајсон веќе напорно работи и вели дека е подготвен да се врати во рингот. По неговите стапки тргна и Ивандер Холифилд кој на социјалните мрежи покажува дека напорно работи како би бил подготвен за нови борби.

Дали е можно да гледаме реприза од легендарната борба меѓу Тајсон и Холифилд, во која Ивандер остана без своето уво, останува да видиме.

 

 

 

View this post on Instagram

 

I’m feeling stronger and stronger as each day passes. I’m looking forward to stepping back into the ring this year🥊

A post shared by Evander Holyfield (@evanderholyfield) on

Се вчитува...