Не е се во парите – Фудбалерите на ПСЖ вредат десет пати повеќе од тие на Бриж

Пари Сен Жермен не успеа да триумфира во првиот натпревар на Меси, Нејмар и Мбапе заедно и одигра само нерешено 1-1 на гостувањето кај Клуб Бриж. Ѕвездениот тим на „светците“ вреди вкупно 1,2 милијарди евра, што е за скоро десет пати повеќе од тимот на Бриж кој вреди 165 милиони.

 

Се вчитува...