Не е утеха, но…Амандин Лејно – МВП на Ф4 турнирот

Голманката на Вардар, Амандин Лејно, како мала утеха за пропуштената шанса за трофејот во ЛШ, е избрана за МВП (најкорисен играч) на завршниот Ф4 турнир во Лигата на шампионките. Таа бранеше фантастично во полуфиналето, кога собра 17 одбрани и го трасираше патот на вардарки во финалето, но исто така и во драматичниот финален двобој.

Во финалето, Лејно успеа да забележи 19 одбрани, но и тоа на крајот не беше доволно за освојување на шампионскиот пехар во Будимпешта.

 

Се вчитува...