Не го ни претставија, а тој веќе дава голови за Интер – Џеко со гол првенец за „нероаѕурите“ (ВИДЕО)

Иако не беше ништо официјално потврдено, Един Џеко денеска се најде во стартниот тим на Интер на пријателскиот натпревар против Динамо Киев.

На репрезентативецот на Босна и Херцеговина му беа потребни само половина час да се запише во листата на стрелците за својот нов клуб.

 

 

Се вчитува...