Не требаше долго: Тотенхем веќе од 5. минута води со Шкендија (ВИДЕО)

Не требаше долго Тотенхем да поведе против Шкендија на „Тодор Проески“ во 3. коло од квалификациите за Лигата на Европа.

Веќе во 5. минута по убавата акција на Сон, Ламела прецизно стрелаше во мрежата на Костадин Захов за водство од 0-1…

Се вчитува...