Некогаш ривали, а денес пријатели: Рамос е дециден – Меси заслужува да ја освои наградата „Златна топка“!

Некогашните ривали, Серхио Рамос и Лионел Меси го почнаа своето пријателство во ПСЖ. Денес дефанзивецот нема никаква сомнеж, ако некогаш за него беше најдобар Кристијано Роналдо, сега целосната поддршка без сомнение ја дава на Лионел Меси.

Серхио не штедеше комплименти за првата ѕвезда на „светците“, па потенцираше дека Лео е н ајдобриот фудбалер

„Меси е уникатен фудбалер. Сите во составот имаме квалитет да го направиме Пари Сен Жермен да биде уште посилен. Што се однесува до ‘Златната топка’ сметам дека ја заслужува Лео, секако дека ќе ги бранам и поддржувам момците во мојот тим. Му ја посакувам сета среќа на светот“, истакна Рамос.

Се вчитува...