Некој нов Силекс – Молдавците ќе бидат прв тест за капацитетот на кратовци (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Силекс, под водство на новиот тренер Горазд Михаилов, попладнево на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје го одработи официјалниот тренинг пред утрешниот натпревар во УЕФА Конференциската лига.

Молдавски Петрокуб ќе биде првиот тест за новиот капацитет на Силекс кој е со комплетно нов состав по испаѓањето во Втората лига минатата сезона…

 

Се вчитува...