Нема крај на „лудориите“: Балотели прекина контранапад за да тепа противнички фудбалер (ВИДЕО)

Нема крај на „лудориите“ на Марио Балотели. Поранешниот италијански репрезентативец кој од оваа сезона е нов член на турската Адана, веднаш го покажа својот нескротлив темперамент и во Турција.

Најпрво на стартот од сезона удри соиграч на клупата незадоволен од неговата замена, а сега се впушти во физичка пресметка со противнички фудбалер на дуелот против Анталија.

Балотели се одлучи да прекине и контранапад на својот тим со изгледна шанса за погодок, само за да се тепа со противничкиот фудбалер Фреди…

Се вчитува...