Нема место за Перо Антиќ на турскиот „Олстар“

Претстојниот викенд, в недела, ќе се одигра турскиот пандан на „Олстар“ натпреварот. Гласањето заврши, а двата тима, поделини на Европа и Азија ги добија своите финални ростери и тренери. Пет соиграчи на Перо Антиќ добија или место во „Олстар“ тимовите или во некој од мини-натпреварувањата кои ќе се одржат на полувремето (тројки, забивања…), но не и поранешниот капитен на македонската репрезентација.

Тим АЗИЈА:Тренер: Орхун ЕнеСтартна петорка:Џордан ТеодорКостас СлукасБогдан БогдановиќДахуан СамерсЕкпе ЈудоИзмени:Бариш ЕрмишФуркан КоркмазМатеуш ПониткаОкбен УјубајШак МеккисикДавон ЏеферсонЏулијан РајтТим ЕВРОПА Тренер: Велимир ПерасовиќСтартна петорка:Томас ЕртелСинан ГулерЧеди ОсманВил КлајбрнВладимир ШтимацИзмени:Бред ВанамејкерЕрл КларкБрајант ДанстонКени ХејсЈака КлобучарСемих ЕрденОстин ДејНатпревар во тројки:Биркан БатукМихаел ТопмсонМелих МахмутоглуШон АрмандМаркус ДенмонВасилије Мичиќ Натпревар за забивање:Тајлер ХаникатФуркан КоркмазЏош ОвенсСтефан МудиОзирис ЕлдриџЈан ВеселиНатпревар во способности:Кенан СипахиБерк УгурлуАлп КараханЧан КоркмазЈигит АрланДогуш Ездемироглу

Се вчитува...