„Немам веќе зборови со кои можам да го опишам Јокиќ“

Денвер на крилјата на Никола Јокиќ и неговиот трипл-дабл учинок го врати „брејкот“ и одново поведе во финалната серија против Мајами, овој пат триумфирајќи во Флорида со 94-109 за преднсот од 2-1.

Покрај Јокиќ, трипл-дабл учинок забележа и Џамал Мареј кој по натпреварот изјави дека почнува да му недостасуваат зборови со кои може да го опише Србинот, а е среќен што е дел од историјата.

„Колку пати треба да го направи ова за да веруваат во него? Се тоа што го прави го прави без грешка, без загубени топки, два блокови. Почнуваме да немаме зборови со кои може да го опишеме. Тој ја прави играта толку лесна, среќен сум што се сум дел од тоа“, вели Мареј.

Се вчитува...