Немаме семафор?! Па, ќе си тренираме (ФОТО)

Лутите ривали Работнички и МЗТ Скопје Аеродром во овие моменти требаше да го започнат дерби – натпреварот од Суперлигата во салата „Градски парк“ во Скопје, но мечот е одложен од технички причини. Не е обезбеден семафор што го покажува времето за напад од 24 секунди, па делегатот Зоран Николовски го одложи дербито.

По ова, кошаркарите на Работнички си одржаа тренинг во својата сала. Се разбира, за тоа не им е потребен семафор…

Се вчитува...