Немојте да не апсите, чесно си победивме (ФОТО)

Вардар се врати на „Филип Втори“, но како гостин, и успеа да го совлада Работнички со 0-2. Иако оваа сезона „црвено-црните“ играат како домаќини во Маџари, на стадионот „Борис Трајковски“, не заборавиле да победуваат во својот поранешен дом.

Младиот стратег Александар Васоски успеа да го намудри многу поискусниот Ѓоре Јовановски, а беше „уловен“ и во разговор со „понежниот дел“ од полициските сили.

„Немојте да не апсите, чесно си победивме“, веројатно си кажа Тетовче…

Се вчитува...