Ненад Зивчевиќ повторно во дресот на Куманово (ФОТО)

Куманово доби квалитетно засилување за настапите во БИБЛ-лигата и во ФИБА Еврокупот во новата екипа, во името на Ненад Зивчевиќ.

По периодот минат на интернационалната сцена, Зивчевиќ се враќа во составот на Куманово пред кого е повеќе од активна сезона.

Зивчевиќ во својата кариера има настапи за Работнички, Лирија, МЗТ Скопје и Струмица на домашната сцена, но и повеќе од богата интернационална кариера.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KK KUMANOVO 2009 (@kkkumanovo)

Се вчитува...