Неочекувана одлука – Ѓоковиќ нема да тренира пред финалето!

Новак Ѓоковиќ утре во Париз во битка за историја издвојувајќи се како тенисер со најголем број гранслем трофеи откако постои тенисот.

Но, неочекувана одлука денеска од таборот на Ѓоковиќ во очекување на утрешното финале против Норвежанецот Руд.

Новак одлучи воопшто да нема тренинг до утрешното финале. Организаторите на Ролан Гарос го објавија денешниот распоред на тренинзи, но Ѓоковиќ одлучил дека денеска нема да тренира.

Се вчитува...