Непотребна „екскурзија“ на Димитриевски надвор од шеснаесетникот…, Грузијците доаѓаат до водство со играч повеќе (ВИДЕО)

Грузија доаѓа до предност од 0-1 со голот на Кваратчкелија во 74. минута откако умешно многу брзо ја искористија играта со фудбалер повеќе на теренот на националната арена „Тодор Проески“ во 4. коло од Лигата на нации.

Претходно, клучниот момент беше непотребно „луксуз“ на Столе Димитриевски кој во 68. минута истрча надвор од својот шеснаесетник и играше со рака во обид да спречи акција на противниците. Димитриевски веднаш доби директен црвен картон, па на местото на Несторовски во игра влезе Шишковски. А, Грузијците по само неколку минути игра сето тоа го искористија за водство од 0-1…

 

Се вчитува...