Несторовски на клупа, Удинезе во голеада подобар од Сасуоло

Удинезе стигна до триумф од 3-2 во натпревар од 12. коло во италијанската Серија А. Домаќините поведоа со голот на Делофеу во 8. минута, по што следеа два погодока на гостите на Берарди во 15. и Фратези во 28. минута.

До крајот на првиот дел со автоголот на Фратези, тимот од Удине израмни, а победничкиот гол го постигна Бето во 51. минута.

Македонскиот интернационалец Илија Несторовски по тешката повреда која ја имаше пред Европското првенство се уште се рехабилитира па и овој меч го помина на клупата за резерви.

Во вториот меч од програмата во 15 часот Болоња славеше на гостувањето кај Сампдорија со 1-2.

Се вчитува...