Неверојатен гол на Наташа Андонова: Лоб удар од 40 метри (ВИДЕО)

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова постигна извонреден погодок со лоб од 40 метри. Ретко виден гол на фудбалските терени.

Андонова стрелаше за триумф со 4-0 против Атлетик Билбао, со кој Леванте обезбеди пласман во Лигата на шампионите следната сезона.

 

Се вчитува...