Неверојатен спектакл во Лисабон: Баерн по само 30 минути води со 4-1 против Барса (ВИДЕО)

Неверојатан четвртфинален натпревар играат Баерн Минхен и Барселона во Лисабон во Лигата на шампионите. По само 30 минути игра Баерн Минхен води со 4-1.

Откако во 4. минута Милер донесе предност за Германците, а Алаба во 7. минута со автогол донесе израмнување за Барселона, потоа следеше „канонада“ кон голот на каталонскиот тим.

Најпрво, Перишиќ во 22. минута донесе водство за Баерн од 2-1…

Потоа, во 28. минута Гнабри зголеми на 3-1, а во 31. минута Милер со својот втор гол веќе носи предност и од 4-1…


Се вчитува...